Her bir 925 AKON mücevheri “ ilham veren tasarımlar” ile benzersiz bir his yaratır.


Akyıldız ailesinin 1968 yılında başlayan ve 2 kuşaktır devam eden gümüş ve mücevher tutkusu, 2003 yılında Türkiye'ye açılma vizyonu ile 925 AKON markasına dönüşmüştür.
2004 yılında dünya altın,gümüş tasarım ve üretimin merkezi olan İtalya’nın Arezzo kasabasında 925AKON firması olarak faliyetlerine başlamış, 2009 yılında ofisi İstanbulda kapalı çarşıya taşımıştır.


925AKON ; merkezi İstanbul’da olan Türkiye’nin bir çok şehrinde 98 şube ile  corner mağazalar iş ortaklığına sahip olmuştur. Bunların dışında Türkiye’ye takı sektöründe ileri gelen bir kaç ismini belirtmeyeceğimiz firmalar ile anlaşmalar yapılıp, ürün tedariğinde bulunmuştur.


925 AKON, mücevher tutkunlarını değerli taşların gizemli ve büyüleyici dünyasına doğru yeni bir yolculuğa davet etmekte ve yaratıcı ruhun hayranlarına büyüleyici bir yaşam stili sunmaktadır. Marka bugun çağdaş çizgileri, ileri teknolojisi, sıra dışı tasarımları, usta işçiliği, etkileyici koleksiyonları ve geniş ürün yelpazesi ile tüm Türkiye çapında güçlü bir mücevher akımı yaratmaktadır.